Чим більше кінематографічними стають відеоігри, тим більше уваги приділяється голосам, що звучать в них. Голосове озвучування додає грі ще один вимір та робить продукт більш цікавим і багатогранним. Герої в іграх мають свій характер, голос, навіть улюблені слівця. Вдихнути життя в ігрового персонажа, зробити його достовірним, заставити гравця симпатизувати йому - це завдання виконують актори озвучування.

Як правило, для озвучування кожного персонажа проводиться спеціальний кастинг, в якому приймає участь велика кількість акторів. Робляться пробні записи реплік, з них вибираються найкращі варіанти та виконавці.

У людини, що стоїть перед мікрофоном в звукозаписній студії, дуже відповідальне завдання. Щоб максимально точно передати образ вашого ігрового героя, для актора необхідно підготувати чималий обсяг інформації.

Отже, що знадобиться акторові для влучного перевтілення в потрібний в образ:

  • Скорочене описання сюжету відеогри, її стилістика. Якщо потрібно озвучити лише невеликий ігровий епізод, можна підготувати таку інформацію тільки для потрібної сцени.
  • Зображення персонажа. Візуальний образ часто передає акторові більше інформації про героя, ніж його описання. Часом важко передати словами, який може бути голос у Клякси, Болотного Туману або восьминогого преторіанця. В таких випадках зображення дуже допомагає акторам імпровізувати.
  • Психологічний портрет персонажа. Тут важливо все - його вік, діяльність, його історія, звички та риси характеру. Чим більше ви можете розповісти про персонажа, тим краще.
  • Емоційний стан героя в різних ігрових ситуаціях. В одній сцені персонаж втомлений та розчарований, в інший переляканий, або навпаки, жвавий та життєрадісний. На відміну від фільму, ігровий сценарій має інтерактивність. Персонаж може робити та говорити абсолютно різні речі за бажанням гравця. Тому важливо повідомляти акторам про емоції героя для кожного епізоду, що озвучується.
  • Особливості голосу, артикуляції, вимову. Наприклад, персонаж може ковтати кінці слів, або гаркавити, говорити тихо, вкрадливо, або ж навпаки, гучно і енергійно промовляти щось басом. Також він може мати акцент. Такі особливості мови наділяють героя людськими рисами та створюють його неповторний колоритний образ.
  • Ставлення автора до персонажа. Герой може бути негативним, але від задуму сценариста залежить, яку емоцію він буде викликати у гравця - огиду чи співчуття.

Все це допоможе актору озвучування «оживити» персонажа відеогри, зробити його правдоподібним та привабливим для гравця.

Якщо для вашої відеогри потрібне голосове озвучування англійською, українською, російською, або європейськими мовами - напишіть нам на info@universemusic.com.ua, і ми зробимо пробні записи для ваших персонажів.